GigalightModulu optiko koherenteek etxeko eta kanpoko ekipoen fabrikatzaileak egiaztatzen dituzte
Data: 2019-04-15 Egilea: itxuraldaketaren 1230
Shenzhen, Txina, Apirila 15, 2019 - Berriki, Gigalight Txinako, Ekialde Hurbileko eta beste herrialde batzuetako Telecom ekipamenduekin lankidetzan aritu da 100G modulu optiko koherenteen transmisio-probak egiteko. Ezarritako helburu guztiak ondo lortu dira. Proba honek merkaturatzen hasi zen GigalightModulu optiko koherenteak eta mugarri bat da Gigalightteknologiaren garapena.
Komunikazio optiko koherenteek beti izan dira komunikazio optikoaren teknologien estandar nagusia. Interkonexio diseinu optikoaren berrikuntzaren ikuspegi berriarekin, Gigalight 2018en hasieran modulu optiko koherenteen garapenean inbertitu du, eta lankidetza estrategikoa egin du upstream hornitzaileekin oso zabalduta, energia txikiko diseinuan eta seinale modulazioan optimizatzeko eta berritzeko. Gaur egun optimizatutako algoritmo ereduak garraiobide luzeko transmisioa onartzen du 2000kmeraino.
Aplikazio komertzialak arrakastaz abiarazteko, Gigalight berriki gonbidatu zituzten etxeko eta atzerriko fabrikatzaileek elkarrekin egiteko OTN transmisioko ekipamenduak probatzeko, emaitza onak lortzeko, bateragarritasunari, zerbitzuaren irekitze eta transmisioari dagokionez. Proba gaur egun silizioan oinarritutako faseko modulatzaileen txip eta DSP txipak ere errendimendu onak erakutsi ditu.
Bideen mapa GigalightModulu optiko koherenteak
1 irudia: Bidea GigalightModulu optiko koherenteak
OSNR probako datuak Gigalight100G CFP-DCO modulua
2 irudia: OSNR probako datuak Gigalight100G CFP-DCO modulua
Elkarrekin egindako proba ondoren, Gigalight izeneko kontratua sinatu du 100G CFP-DCO koherente modulu optikoak atzerriko bezeroekin. Hurrengo belaunaldiko modulu optiko koherenteak erakutsiko dira: 100G CFP2-DCO eta 200G CFP2-DCO CIOE 2019-en zehar.
"Garapena GigalightModulu optiko koherenteek Txinako modulu optikoen industria berritzailea da. Puntu hori baino lehen, Acacia teknologia koherenteen liderra zen. orain, Gigalight industriako teknologiaren lehen lekuraino iritsi da, bere sinesmena eta iraunkortasuna bermatuta. Uste dut mugimendu hori denek ausartu ditzakeela egoera zailetan mugitzen jarraitzeko ", esan zuen Zhendong Li, zuzendari nagusiak Gigalight.
buruz Gigalight
Gigalight Interkonexio optikoko diseinu optiko orokorra da, diseinatu, fabrikatu eta hornitzen dituena Transkriptore optikoak, osagai pasiboak, kable optiko aktiboak, MTP / MPO kableak, laino programatzaileak eta zuzentzaileak, eta modulu optiko koherenteak eta abar, hiru aplikazio nagusi: Data Center eta Cloud Computing, Metro & Broadcast Network, eta Wireless & 5G Optical Network. Gigalight diseinu esklusiboaren abantailak hartzen ditu bezeroak sare optikozko gailu bakarreko gailuekin eta produktuen kostu eraginkorra eskaintzeko.