1. Gigalight PobailBaile
  2. blogs

25G SFP28 AOC: An Margadh agus Treochtaí

Go ginearálta, tá trí bhealach ann chun rochtain a fháil ar fhreastalaí 25G, eadhon DAC (Cábla Ceangail Dhíreach), tarchuradóir optúil agus AOC (Cábla Gníomhach Optúil).

Ní féidir le DAC níos mó ná 5m a shroicheadh, mar sin tá sé deacair riachtanais achar tras-raca sreangaithe a chomhlíonadh.

Is féidir leis an transceiver optúil teacht suas le 100m nó níos mó ag baint úsáide as snáithín ilmhodúil, ach tá an costas ard.

Is Cábla Gníomhach Optúil é AOC. Is féidir le AOC teacht suas le 30m ar chostas réasúnta.

Dá bhrí sin, is rogha maith é cábla AOC le haghaidh rochtain freastalaí tras-raca, atá níos oiriúnaí do chumhacht raca agus ailtireacht líonra ionad sonraí reatha na Síne. Seo roinnt eolais faoin AOC 25G a d'fhéadfadh a bheith ag smaoineamh ort.

Soláthraíonn 25G AOC réiteach cost-éifeachtach do na hiarratais lárionad sonraí céanna a éilíonn idirnascadh níos faide ag baint úsáide as teicneolaíocht Ethernet optúil gníomhach. Tá roinnt buntáistí ann 25G AOC.

5G

Buntáistí 25G AOC

Is é 25G an chéad treocht eile ó 10G chun an costas in aghaidh an Gbit / soic a laghdú

Soláthraíonn 25G an bandaleithead 2.5G ag baint úsáide as an bhfachtóir foirm SFP céanna

Tá 25G oiriúnach do bharr lár na sonraí ar an raca, an aisiompar gan sreang agus na hiarratais idirnasc fiontar

Buaileann 25G leis na riachtanais oiriúnaithe freastalaí is nuaí

Tá transceivers 10 / 25G comhoiriúnach le trasghluaiseacht 10G, 25G, 40G agus 100G

An Gigalight 25G SFP28 Cáblaí Gníomhacha Optúla (AOCs) tá tionóil snáithín dhíreacha ag gabháil le cónaisc SFP28, ag teacht le caighdeán 25G Ethernet IEEE 802.3by 25GBASE-SR. Tá siad oiriúnach le haghaidh achair ghearra agus tairgeann siad réiteach costéifeachtach chun ceangal laistigh de racaí agus trasna racaí cóngaracha. Is é an fad atá ann ná 70 méadar ag baint úsáide as CMA agus 3 OM100 méadair ag baint úsáide as CMA OM4. Úsáidtear tuaslagán COB san TX agus i RX.

5G

Buaicphointí agus Buntáistí na Gaeilge Gigalight 25G SFP28 AOC

Tomhaltas ísealchumhachta <1W

Tá an cóimheas earráide giotán réamh-FEC (BER) ráthaithe freastal ar E10-8 25.78125Gb / s @ PRBS31, 55 ℃, níos fearr ná an réamh-FEC BER atá níos lú ná 5 E-5.

Teicneolaíocht COB aibí

Chostas Íseal

Seachadadh ardchumais, tráthúil

CE, Ollscoil Luimnigh, RoHS, tuarascáil tástála GR-468

Margadh Cáblaí Optúla Gníomhacha de réir Cineál Prótacail

Ethernet

InfiniBand

HDMI PCI Express (PCIe)

Thunderbolt

Daoine eile

Feidhm AOC

Tionól Cábla Optúil Gníomhach. Tionóil chábla a bhaineann úsáid as tarracóirí snáthoptaice agus idirnasc snáthoptaice chun sraithuimhreacha ardluais ar nós InfiniBand agus Ethernet a tharchur.

ionad sonraí

Meastar go mbeidh an t-ionad sonraí i gceannas ar an deighleog úsáideora deiridh den chábla optúil gníomhach le blianta beaga anuas.

Tá príomhról ag cáblaí optúla gníomhacha i margadh na lárionad sonraí. Úsáidtear cáblaí optúla gníomhacha den chuid is mó san ionad sonraí chun an gá le bandaleithead méadaithe agus cumhacht íseal a chomhlíonadh. Tá punann leathan de mhodúil snáthoptaice ag teastáil freisin i margadh na lárionad sonraí chun freastalaithe, lasca agus stóráil a nascadh, a chuirtear i gcrích ag cábla optúil gníomhach. Dá bhrí sin, is príomhfhachtóir é an méadú ar imscaradh lárionaid sonraí taobh thiar d'fhás an mhargaidh ghníomhaigh cábla optúla.

Ríomhaireacht Ardfheidhmíochta

Tomhaltóirí Leictreonaic

teileachumarsáide

Scair Mhargaidh Tháirgthe an Phríomh-Réigiúin Dhomhanda

tSín

Is í an tSín an tír is fearr sa mhargadh gníomhach cábla optúil i réigiún APAC le blianta beaga anuas.

Meiriceá Thuaidh

Meastar go mbeidh an sciar is mó den mhargadh ag Meiriceá Thuaidh le blianta beaga anuas. Faoi láthair, is é Meiriceá Thuaidh an sciar is mó den mhargadh gníomhach cábla optúil. Infheistíonn na Stáit Aontaithe go mór in earnáil na lárionad sonraí atá ag éirí mar mhol mór chun cábla optúil gníomhach a chomhtháthú. Tá líon ollmhór na n-ionad sonraí le feiceáil sna Stáit Aontaithe, áit a bhfuil cáblaí optúla gníomhacha á n-úsáid níos mó.

Eoraip

APAC

Meastar go bhfásfaidh APAC ag an ráta is airde sa mhargadh iomlán go dtí 2022. Is earnálacha móra iad an t-ionad sonraí agus leictreonaice tomhaltóra a spreagann fás mhargadh na gcáblaí optúla gníomhacha sa APAC.

RoW

Conclúid

Laistigh den ionad sonraí, AOCanna leanfar ar aghaidh le húsáid a bhaint as chun an bonneagar reatha a bharrfheabhsú trí rátaí sonraí níos airde a sholáthar i measc freastalaithe, lasca agus saoráidí stórála. Ós rud é go bhfuil tráchtálú AOC ionad sonraí na Síne i 2013, Gigalight D'éirigh leis sraith de phunanna táirgí saibhre agus cuimsitheacha a fhorbairt a chomhlíonann riachtanais na lárionad sonraí don chéad ghlúin eile. Mar cheann de na soláthraithe domhanda AOC ar fud an domhain, Gigalight tá líne iomlán táirge ag an bhfachtóir foirm SFP, QSFP, SFP-DD, CXP, QSFP-DD. I measc na bpunanna táirgí is déanaí tá an luas ard-ardluais 400G QSFP-DD AOC, 200G QSFP-DD AOC, 200G QSFP56 AOC, agus 100G QSFP28 AOCEtc .. Gigalight cuireann sé táirgí agus seirbhísí saincheaptha ar fáil freisin do chustaiméirí lárionaid sonraí chun freastal ar na riachtanais níos déine.

Is alt bunaidh é seo a scríobh Lafite. Má tá séirgthe, tabhair le fios an fhoinse: https://www.gigalight.com/community/25g-sfp28-aoc-the-market-and-trends/

Tuairimí (1)

  • Lafite
    Lafite Meitheamh 21, 2019 6: 19 in

    Is dócha go dtiomsóidh an ceanglas bandaleithead atá ag dul i méid agus imscaradh mór ionad sonraí an margadh gníomhach cábla optúil. Soláthraíonn #25G #AOC réiteach costéifeachtach do na hiarratais lárionad sonraí céanna a éilíonn idirnascadh níos faide ag baint úsáide as teicneolaíocht Ethernet optúil gníomhach.

Glaoigh orainn

Ríomhphost: sunwf@gigalight.com