1. Gigalight PobailBaile
  2. blogs
  3. Ranganna Teagaisc

Tarchuradóirí Optúla Luais 100G QSFP28 CWDM4

Ón 2017, is é an tarchuradóir optúil XDUMXG QSFP100 CWDM28 an táirge is coitianta sa DCI (Idirnasc an Ionaid Sonraí). Léiríonn an t-alt seo go príomha cad é tras-tarracóir optúil 4G QSFP100 CWDM28 agus cén fáth a bhfuil sé chomh coitianta sin.

Cad é an Tarchuradóir Optúil 100G QSFP28 CWDM4?

100G QSFP28 CWDM4 Optice Transceiver

Sainmhíníonn an Comhaontú Il-Foinse (MSA) comhéadain optúla 4x 25Gbps Tonnfhad garbh (CWDM) le haghaidh tras-tarracóirí optúla 100Gbit / s d'iarratais Ethernet lena n-áirítear 100GbE. Déanann dhá tharchuradóir cumarsáid ar shnáithíní mód aonair (SMF) ar fhad ó mhéadair 2 go 2 ciliméadar ar a laghad, atá ar fáil i leaganacha SR agus LR.

Paraiméadair CWDM100 28G QSFP4

Cén fáth go bhfuil Coitianta na gCosantóirí optúla 100G QSFP28 CWDM4 Coitianta?

Buaicphointí 100G QSFP28 CWDM4

Achar Tarchuir Níos faide

Achar tarchuir an 100G QSFP28 CWDM4 Is féidir le Transceiver Optúil 2km a bhaint amach. Cé go bhfuil 100G QSFP28 LR4 is féidir le tras-tarracóir optúil 10km a bhaint amach, costas an 100G QSFP28 CWDM4 Tá Transceiver Optúil i bhfad níos ísle, agus is féidir leis freastal ar éagsúlacht riachtanas tarchurtha meántéarmacha agus fad-achair san ionad sonraí. Dá bhrí sin, 100G CWDM4 MSA Tá na Sonraíochtaí Teicniúla arna bhfoilsiú ag MSA ina gcomhlánú maith ar an mbearna mar gheall ar an gcostas ard a bhaineann le 100G LR4 laistigh de 2km.

Calafoirt ard-dlúis

Tomhaltas Cumhachta Íochtarach

Is é 100W an tomhaltas cumhachta uasta de 28G QSFP4 CWDM3.5.

Costas Íochtarach

Glacann an transceiver CWNM100 28G QDF4 le teicneolaíocht CWDM (Rannán Il-Ilmheánach Tonnfhad) le lánaí 4 de 25Gb / s iolraithe go optúil ar shnáithín dé-déphléacsach (SMF) chun an snáithín a shábháil. Tá buntáiste praghais ann i dtarchur meántéarmach agus fadtréimhseach i bhfeidhmiú an ionaid sonraí i gcomparáid le 100G QSFP28 PSM4.

I gcomparáid le 100G QSFP28 CLR4, tá níos mó tóir ar 100G QSFP28 CWDM4.

I gcomparáid le 100G QSFP28 CLR4, tá 100G QSFP28 CWDM4 an-iomaíoch.

Conclúid

Tá na lárionaid sonraí mega ag tiomáint forbairt tarchuradóirí optúla chun cinn mar gheall ar fhás mear na n-ionad sonraí. Éilíonn na hionaid sonraí mega líon mór tarchuradóirí optúla chun lárionaid sonraí nó ionaid sonraí a nascadh le hionaid sonraí. Beidh achair fhada tarchuir ar chostas íseal agus níos faide ina fhachtóir tábhachtach maidir le cibé an féidir le tarchuradóirí optúla a bheith coitianta in ionaid sonraí. Ba é an tarchuradóir optúil XDUMXG QSFP100 CWDM28 an táirge ba choitianta. Is iad na faid is ísle costas agus fad tarchuir na príomhfhachtóirí. Gigalight Comhlíonann transceivers CWDM100 optúla CWDM28 MSA CWDM4 agus tá cost-éifeachtúlacht acu maidir le hiarratais idirnaisc ionad sonraí.

Is alt bunaidh é seo a scríobh Gigalight. Má tá séirgthe, tabhair le fios an fhoinse: https://www.gigalight.com/community/high-speed-100g-qsfp28-cwdm4-optical-transceivers/

Glaoigh orainn

Ríomhphost: sunwf@gigalight.com