1. Gigalight PobailBaile
  2. blogs

Tarchuradóirí Optúla a Thabhairt Isteach do Líonraí 5G

Tá géarghá leis an éileamh ar an tarchuradóir optúil 100G ag an líonra 5G. Faoi láthair, tá go leor cineálacha aibí ann Tarchuradóirí optúla 100G sa mhargadh, mar shampla tarchuradóirí optúla 100G QSFP28 agus Tarchuradóirí optúla 100G CBI-DCO ar fáil ag Gigalight. Tabharfaidh an t-airteagal seo isteach na tarchuradóirí optúla is féidir a sholáthar Gigalight le haghaidh 5G fronthaul, midhual agus aisiompar, go háirithe, Réiteach 25G BiDi Fronthaul, 100G QSFP28 / 200G QSFP56 Lárnach / Cúltaca Réiteach.

Ar an gcéad dul síos, feicimid an t-éileamh ar tharchuradóirí optúla ag 5G.

Tarchuradóirí Optúla a Thabhairt Isteach do Líonraí 5G

Tarchuradóirí Optúla do 5G Fronthaul (I-temp)

Ainm TáirgeTonnfhadReachOptúil comhéadanFiber CineálTomhaltas Cumhacht
100G QSFP28 SR4850nm100mMPO-12CMA< 2.5w
100G QSFP28 4WDM-10LWDM10kmDual LCSMF< 3.5w
25G SFP28 SR850nm100mDual LCCMA< 1w
25G SFP28 CD1310nm10kmDual LCSMF< 1.5w
25G SFP28 ER1310nm40kmDual LCSMF< 2.5w
25G BiDi SFP LR (28km)1270 / 1330nm10kmLC AonairSMF< 2.5w
25G BiDi SFP LR (28km)1270 / 1330nm20kmLC AonairSMF< 2.5w
25G LWDM SFP28 ER LiteLWDM20kmDual LCSMF< 2.5w
25G LWDM ERP28 ERLWDM30km / 40kmDual LCSMF< 1.5w
25G CWDM SFP28 CDCWDM10kmDual LCSMF< 1.5w
25G DWDM SFP28 ER Lite C-bhanna 100GHz20kmDual LCSMF< 1.5w
10G DWDM SFP + ER C-bhanna 100GHz40kmDual LCSMF< 1.5w
10G DWDM SFP + ZR C-bhanna 100GHz70kmDual LCSMF< 2.5w

Réiteach 25G BiDi Fronthaul

25G BiDi Transceiver I-temp (-45 ℃ ~ 85 ℃)

Tarchuradóirí Optúla a Thabhairt Isteach do Líonraí 5G

Gné agus Buaicphointí

Comhlíonadh leis an gcaighdeán MSA SFP28

Ráta sonraí suas go 25Gbps

Raon teochta an cháis oibriúcháin - 40 ° C go 85 ° C

Tomhaltas ísealchumhachta <1W

Sioncrónaithe cruinn, chun na riachtanais dochta do uRLLC (tiomáint uathoibríoch) a chomhlíonadh

An Gigalight XSUMXG Transceivers optúla BiDi gur ceapadh iad le haghaidh cumarsáide déthreoch 25G srathach sonraí optúla trí úsáid a bhaint as tarchuradóir 25nm agus glacadóir 1270nm. Is modúl ardfheidhmíochta é le haghaidh iarratais 1330G Ethernet agus Rogha 25 CPRI a fheidhmíonn suas go 10km / 10km. Cuimsíonn an modúl seo Gigalight Teicneolaíochtaí cruthaithe ciorcad agus teicneolaíocht chun saol fada iontaofa, ardfheidhmíocht, agus seirbhís comhsheasmhach a sholáthar.

Tarchuradóirí Optúla a Thabhairt Isteach do Líonraí 5G

Tarchuradóirí Optúla le haghaidh 5G Midhaul / Backhaul

Ainm TáirgeTonnfhadReachOptúilcomhéadan Fiber CineálTomhaltas Cumhacht
200G QSFP56 FR4 (PAM4)CWDM2kmDual LCSMF< 5.5w
200G QSFP56 LR4 (PAM4)LWDM10kmDual LCSMF< 7w
100G QSFP28 LR4(100GE/OTU4)LWDM20kmDual LCSMF< 3.5w
100G QSFP28 ER4 Lite (100GE / OTU4)LWDM40kmDual LCSMF< 3.8w
100G CFP-DCO (w / EDFA)C-bhanna 50GHz120-1200kmDual LCSMF< 29w
100G CFP-DCO (w / o EDFA)C-bhanna 50GHz120-1200kmDual LCSMF< 28w

100G QSFP28 / 200G QSFP56 Réiteach Lárnach / Cúltaca

Tarchuradóir Optúil 100G QSFP28

Tarchuradóirí Optúla a Thabhairt Isteach do Líonraí 5G
Tarchuradóirí Optúla a Thabhairt Isteach do Líonraí 5G

Gné agus Buaicphointí (100G QSFP28 LR4 DML 20km)

Tarchuradóirí LAN WDM fuaraithe agus glacadóirí PIN íogaireachta ard

Ag cloí le QSFP28 MSA, IEEE 802.3ba 100GBASE-LR4 agus OTU4

Ráta sonraí suas go 112Gbps

Raon teochta an cháis oibriúcháin 0 ° C to70 ° C

Tomhaltas ísealchumhachta <3.5W

Dlús ard agus achar fadtréimhseach agus fad

Tarchuradóir Optúil 200G QSFP56 (200G QSFP56 FR4 PAM4 2km)

200G QSFP56 FR4 (PAM4)

Tarchuradóirí Optúla a Thabhairt Isteach do Líonraí 5G

Gné agus Buaicphointí

Comhlíonadh le QSFP56 MSA agus IEEE 802.3bs 200GBASE-FR4

Ráta sonraí suas go 212Gbps (PAM4)

Réimse teochta an cháis oibriúcháin 0 ° C go 70 ° C

Tomhaltas ísealchumhachta <4.5W

Conclúid

Cé go bhfuil an 5G reatha sa chéim chaighdeánach fós, tá mór-dhéantúsóirí trealaimh tar éis comh-thrialacha a dhéanamh le hoibreoirí chun úsáid tráchtála 5G a bhaint amach ag 2020. Le déanaí, d'eisigh aireacht na tionsclaíochta agus na teicneolaíochta faisnéise ceadúnais 5G do cheithre fhiontar. Ciallaíonn sé gur thosaigh 5G sa tSín.

I gcomparáid le teicneolaíocht 4G, is é an ráta tarchurtha sonraí 5G ná 10 go 100 huaire sa 4G, rud a chiallaíonn go dtiocfaidh méadú suntasach ar líon na n-transceivers optúla a úsáideann stáisiún amháin nuair nach bhfanfaidh an ráta tras-tarchurtha optúil.

Faoin ré 5G, beidh an tarchuradóir optúil ar cheann de na codanna is solúbtha sa slabhra tionscail 5G. Ina theannta sin, méadóidh an t-éileamh ar tharchuradóirí optúla chun lárionaid sonraí ar mhórscála a thógáil leis an ráig tráchta 5G.

Is alt bunaidh é seo a scríobh Lafite. Má tá séirgthe, tabhair le fios an fhoinse: https://www.gigalight.com/community/the-introduction-of-optical-transceivers-for-5g-networks/

Glaoigh orainn

Ríomhphost: sunwf@gigalight.com