Réiteach Idirnasctha Optúil le haghaidh Ionad Sonraí Cloud 200G / 400G

Tuairimí: 16691

Is é an Lárionad Sonraí Cloud an bonneagar Cloud Computer. Is é an bonneagar TF scamall den chuid is mó de lasca, freastalaithe agus cáblaí snáithínice, transceivers optúla agus cáblaí optúla gníomhacha a idirnasc iad go léir. Maidir le hidirnascadh optúil an Ionaid Scamall Sonraí 200G / 400G Next-Generation, Gigalight Cuireann réiteach foirfe ar fáil. Bí ar a fhios againn é.

Go ginearálta, cuirtear ailtireacht líonra an Ionaid Sonraí Scamall Athchlúin i dtrí shraith, is é sin, Spine Core, Edge Core, agus ToR (Top of Rack).

Réiteach Réiteach Idirghabhála Optúil le haghaidh 200G / 400G Cloud Data Centre

Is é an t-achar tarchurtha idir na lasca rochtana ToR agus na NICanna freastalaí níos lú ná 5m i gcoitinne. Maidir leis an gcás seo, is é 200G an t-réiteach 25G nó 50G DAC / AOC agus is é 400G réiteach idirnascairí 50G nó 100G DAC / AOC. Tá na buntáistí a bhaineann le costas níos ísle, tomhaltas cumhachta agus easpa teasa ag an DAC (cábla copar atá ceangailte díreach), agus buntáistí a bhaineann le meáchan níos ísle, achar tarchurtha níos faide, agus suiteáil agus cothabháil níos éasca a bheith ag an AOC (cábla optúil gníomhach).

Is é an t-achar tarchuir idir na lasca rochtana ToR agus na lasca Edge Core níos lú ná 100m i gcoitinne. Is féidir cábla transceiver optúil agus cábla MTP / MPO a úsáid anseo. Mar sin féin, úsáidtear AOC níos mó i ndáiríre. Maidir leis an gcás seo, is é 200G QSFP-DD AOC agus 200G QSFP200 AOC an tuaslagán 56G. Úsáideann an 200G QSFP-DD AOC modhnú NRZ, áfach, bíonn an 200G QSFP56 AOC sa todhchaí ag baint úsáide as modhnú PAM4. Agus is é 400G QSFP-DD AOC an réiteach 400G a úsáideann teicneolaíocht modhnú 8x 50G PAM4.

Is é an t-achar tarchurtha idir lascaigh Edge Core agus na lasca Spine Core níos lú ná 2km i gcoitinne. Úsáidtear transceivers optúla 200G FR4 agus 400G FR8 anseo agus tá siad idirnasctha le cáblaí LC dúbailteacha. Maidir leis an gcás seo, is é an réiteach 200G an transseiver optúil 200G QSFP56 FR4 2km agus an tarchur optúil 200G QSFP-DD PSM8 2km, agus is é an réiteach 400G an transceiver optúil 400G QSFP-DD FR8 2km.

Ón Spine Core go dtí an Core Router, a bhaineann leis an Idirnasc Metro DCI, is é an t-achar tarchuir níos lú ná 100km i gcoitinne. Úsáidtear transceivers optúla comhleanúnacha CFP / CFP2 anseo, idirnasctha le cáblaí LC dúbailteacha. Maidir leis an gcás seo, is é an réiteach 200G an transceiver optúil 200G CFP2-DCO.

Gigalight Tá líne iomlán de tháirgí lárionad sonraí scamall. Agus tá na táirgí idirnasctha optúla a úsáidtear sa Lárionad Sonraí Cloud Cloud 200G / 400G seoladh nó á bhforbairt. Tá an liosta táirgí seo a leanas le haghaidh tagartha.

Transceivers Optúil

Ainm Táirge Max. Ráta Sonraí Fachtóir Foirm Tonnfhad Max. Fad
400G QSFP-DD SR8 425Gbps QSFP56-DD 850nm 100m
400G QSFP-DD PSM8 425Gbps QSFP56-DD 1310nm 2km
400G QSFP-DD LR8 425Gbps QSFP56-DD LAN-WDM 10km
200G QSFP-DD LR4 212.5Gbps QSFP56-DD LAN-WDM 10km
200G QSFP-DD ER4 212.5Gbps QSFP56-DD LAN-WDM 40km
200G QSFP56 SR4 212.5Gbps QSFP56 850nm 100m
200G QSFP56 DR4 212.5Gbps QSFP56 1310nm 500m
200G QSFP56 FR4 212.5Gbps QSFP56 CWDM4 2km
200G QSFP56 uFR4 212.5Gbps QSFP56 CWDM4 2km
200G QSFP56 LR4 212.5Gbps QSFP56 LAN-WDM 10km
200G QSFP56 ER4 212.5Gbps QSFP56 LAN-WDM 40km
200G QSFP-DD SR8 206.25Gbps QSFP28-DD 850nm 100m
200G QSFP-DD PSM IR8 206.25Gbps QSFP28-DD 1310nm 2km
200G QSFP-DD PSM LR8 206.25Gbps QSFP28-DD 1310nm 10km
200G QSFP-DD CWDM8 206.25Gbps QSFP28-DD CWDM8 2km
200G QSFP-DD LR8 206.25Gbps QSFP28-DD LAN-WDM 10km

Cáblaí Optúla Gníomhacha

Ainm Táirge Max. Ráta Sonraí Fachtóir Foirm 1 Fachtóir Foirm 2 Max. Fad
400G QSFP-DD AOC 425Gbps / 425Gbps QSFP56-DD QSFP56-DD 100m
400G QSFP-DD go 2x 200G QSFP56 AOC 425Gbps / 212.5Gbps QSFP56-DD QSFP56 100m
400G QSFP-DD go 8x 50G SFP56 AOC 425Gbps / 53.125Gbps QSFP56-DD SFP56 100m
200G QSFP56 AOC 212.5Gbps / 212.5Gbps QSFP56 QSFP56 100m
200G QSFP56 go 4x 50G SFP56 AOC 212.5Gbps / 53.125Gbps QSFP56 SFP56 100m
200G QSFP-DD AOC 206.25Gbps / 206.25Gbps QSFP28-DD QSFP28-DD 100m
200G QSFP-DD go 2x 100G QSFP28 AOC 206.25Gbps / 103.125Gbps QSFP28-DD QSFP28 100m
200G QSFP-DD go 4x 50G QSFP28 AOC 206.25Gbps / 51.5625Gbps QSFP28-DD QSFP28 100m